• Anasayfa
  • Site Haritası

Hakkımızda

 Değerli Ziyaretçi,

Has-Can Gümrükleme Müşavirlik ticaretin tüm alanlarında hizmet vermek üzere kurulmuştur. bu sektörde bulunan, sürekli kendini yenileyen ve kendisi ile rekabet eden kadrosu ile dış ticaretin tüm dallarında modern teknoloji kullanarak hizmet vermektedir.

4458 sayılı Gümrük Kanunu ile birlikte gümrük müşavirliğinin günümüzde ulaştığı nokta ve dış ticaret işlemleri önem ve titizlik arzetmektedir.  Dış ticarete konu bir eşya ile ilgili gümrük idaresine bir beyanda bulunmak ve ne yapmak istediğinizi ifade etmek durumundasınız. Bu ifade toplam 54 sütunu ve dolayısıyla size bu beyanınızla ilgil olarak sorulan ve her biri dış ticarete ilişkin son derece önemli teknik bilgilere haiz olmayı gerektiren 54 ayrı soruyu içeren ve de bütün AB üyesi ülkelerde aynı formatta kullanılan bir beyanname ile yapmak durumundasınız.

Gümrük ile ilgili yasal düzenlemeler bu beyanı yapma ve beyanla ilgili işlemleri takip, sonuçlandırma görevini ve yetkisini belirli kişilerle sınırlandırmıştır. Buna göre gümrük işlemleri ya eşya sahipleri ya da eşya sahipleri adına hareket edecek biz gümrük müşavirleri tarafından yürütülmektedir.

Bu sektöre hizmet verecek müşavirlerin özellikleri değişmiş, müşavirlik mesleği artık sadece ithalat ve ihracatı yürüen değil, sektör faaliyetlerine yön veren bir anlamda danışmanlık dahil olmak üzere dış ticaretin lojistiğini üstlenen bir meslek kolu haline gelmiştir. Yeni Gümrük Kanunu gümrük müşavirliği  mesleğinde önemli değişiklikler ortaya koymuş ve gümrük müşavirliği mesleğinde kolayca intisab edilemeyecek özelliği olan önemli bir ihtisas konusu olarak düzenlenmiştir.

Bu çerçevede müşavirlik şirketimiz sipariş ve projelendirme aşamasında başlayan gümrükleme öncesi ile teminat ve taahhütlerin kapatılmasına kadar geçen süreyi içeren gümrükleme sonrası işlemleri kapsayan bir lojistik hizmetin planlayıcısı, yönlendiricisi ve bizzat uygulayıcısı haline gelmiştir.

Sizleri de bu geniş ve dürüst hizmet ağı içinde görmek bizleri onurlandıracak ve sizlere de zamanınızı ve imkanlarınızı daha iyi kullanma fırsatı sunacaktır.
Antakya-İskenderun-G.Antep-Mersin-İzmir-İstanbul olmak üzere gümrüklerde partnerlerimiz aracılığıyla hizmet vermekteyiz.

Saygılarımızla,

HAS-CAN GÜMRÜKLEME VE MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ.

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.857532.9892
Euro35.719435.8626